حمل و نقل زمینی

حمل و نقل زمینی از قدیمی ترین راه های حمل و جابجایی کالا به مناطق دور و نزدیک است که توسط وسایل نقلیه ای همچون کامیون، وانت، سواری و قطار انجام میشود. روش های زیادی برای حمل کالا وجود دارد اما حمل و نقل زمینی از قیمت بسیار مناسبتری برخوردار است. قیمتی که برای حمل و نقل زمینی مصوب شده است با قیمت حمل و نقل هوایی و همچنین دریایی قابل قیاس نیست و همین موضوع آنرا به مقرون بصرفه ترین روش های حمل تبدیل کرده است. حمل و نقل زمینی منطقه جغرافیایی خاصی دارد. منطقه جغرافیایی خاص بدین معناست که نمیتوان به برخی کشورهایی که مسیر عبوری آنها دریا و یا هوا میباشد وارد شد. البته محدودیت هایی نیز برخی کشورها اعمال کرده اند که اجازه ورود وسایل نقلیه زمینی را به مرزهایشان نمیدهد.

حمل و نقل زمینی برای مسیرهای کوتاه بسیار مناسب است. اگر قرار باشد کالایی را به یکی از شهرها و مناطق با فاصله نزدیک ارسال کنید نمیتوانید از روش های هوایی و یا دریایی استفاده کنید. در این مواقع بهترین و تنها ترین گزینه استفاده از حمل و نقل زمینی میباشد.

حمل و نقل زمینی ریسک آسیب رسیدن به کالا را تا حد بسیار زیادی کاهش میدهد. در حمل و نقل دریایی و همچنین هوایی معمولا چندین نوبت تخلیه و همچنین بارگیری کالا انجام میشود که همین موضوع باعث آسیب رسیدن به کالا میشود. اما حمل و نقل زمینی اینگونه نیست و تنها یک بار بارگیری و تخلیه بار انجام میشود. معمولا آسیب هایی که در حمل و نقل زمینی به کالا وارد میشود بسیار کمتر از سایر روش ها میباشد.

حمل و نقل زمینی هزینه حمل را تا حد بسیار زیادی کاهش میدهد. روش های هوایی و همچنین دریایی از گران ترین روش های حمل و نقل هستند و برای بسیاری از افراد هیچگونه صرفه اقتصادی ندارد. در حمل و نقل زمینی همچنین هزینه بسته بندی تا حد بسیار زیادی کاهش می یابد. بسته بندی کالا معمولا هزینه اضافی را به حمل تحمیل میکند که با روش حمل و نقل زمینی این هزینه ها تا حد زیادی کم میشود.

شرکت خاک و سنگ کیش یکی از شرکت های با سابقه و قدیمی در ارائه خدمات حمل و نقل زمینی،‌ دریایی میباشد که آمادگی خود را برای ارسال کالا به داخل و خارج کشور اعلام میدارد.